Vážení přátelé,

volby do SENÁTU a místních zastupitelstev se nám blíží. Hnutí Otevřená radnice 2014(HORA2014) je o pár let zkušenější, prošlo rekonstrukcí a znovu, jako v minulých volbách, se stavíme na startovní čáru. V minulých volbách jsme jako nováčci dosáhli poměrně velkého úspěchu v podobě postů starostů a místostarostů, zastupitelů. Dosažených hmatatelných úspěchů v jednání s poslanci, hejtmany, ministry. Konkrétních přínosných činů ve prospěch obcí, interpelací v PS, prosazení novely zákona atd.. V nadcházejících komunálních volbách 2018 můžeme být společně ještě úspěšnější. Přispějte i Vy vybudováním co největší základny příznivců a tím pádem potencionálem být zajímavou protiváhou klasických politických stran s možností ovlivnit veřejný život na obcích napříč republikou. Větší ambice zatím nemáme. Jen společná práce nás může posunout dál a případně i výš. Největší ambicí je slušnost, pracovitost, racionální, ekonomické a ekologické řízení ve prospěch obce ve které žijeme.

Dáváme proto příležitost všem. Kdo se nám první ozve z té či oné obce, ten bude stavět kandidátku. Pokud znáte někoho vhodného na pozici senátora napište nám. Zapojte se a změňte politiku ve svém městě či obci. Pošlete nám lehký nástin své dosavadní činnosti, představu, která by se měla přibližovat názorům hnutí Otevřené radnice, něco informací o sobě, případně své příspěvky, články, úspěchy a počet případných příznivců. 


Vzhledem k nechuti být pod stranickým diktátem klasických stran, hledáme osobnosti nezávislé s minulostí nejlépe nezatíženou stranickou příslušností. Jednáme také předběžně se zajímavými potenciálními sympatizanty, poslanci, kteří projevili zájem, sponzory, případně podporovateli podobných nezávislých názorů. Máte-li někoho ve svém okolí, kdo by měl zájem jednat o spolupráci s Otevřenou radnicí zkontaktujte nás. Naším zájmem je otevřít radnice občanům, informacím, novým trendům.

Myslíme jinak. Mysli jinak

Přejeme krásný den a neváhejte nás kontaktovat.

Tel 775 346 546 nebo email: volby@hora2014.cz

Více info na www.hora2014.cz nebo Facebook: Otevřená radnice


Senátoři se volí se ve volebních obvodech:

č. 2 - Sokolov

č. 5 - Chomutov

č. 8 - Rokycany

č. 11 - Domažlice

č. 14 - České Budějovice

č. 17 - Praha 12

č. 20 - Praha 4

č. 23 - Praha 8

č. 26 - Praha 2

č. 29 - Litoměřice

č. 32 - Teplice

č. 35 - Jablonec nad Nisou

č. 38 - Mladá Boleslav

č. 41 - Benešov

č. 44 - Chrudim

č. 47 - Náchod

č. 50 - Svitavy

č. 53 - Třebíč

č. 56 - Břeclav

č. 59 - Brno-město

č. 62 - Prostějov

č. 65 - Šumperk

č. 68 - Opava

č. 71 - Ostrava-město

č. 74 - Karviná

č. 77 - Vsetín

č. 80 - Zlín

Senátní obvod č. 2 - Sokolov je podle zákona č. 247/1995 Sb. tvořen celým okresem Sokolov a částí okresu Cheb (Mariánské Lázně, Mnichov, Ovesné Kladruby, Prameny, Teplá, Vlkovice, Zádub-Závišín) a dvěma obcemi okresu Karlovy Vary - Toužim a Otročín. Současným senátorem za obvod Sokolov je od roku 2012 Zdeněk Berka za ČSSD.

Senátní obvod č. 5 - Chomutov je podle zákona č. 247/1995 Sb. tvořen celým okresem Chomutov. Současným senátorem za tento obvod je od roku 2007 komunista Václav Homolka.

Senátní obvod č. 8 - Rokycany je podle zákona č. 247/1995 Sb. tvořen celým okresem Rokycany, celým okresem Plzeň-sever, západní částí okresu Beroun, ohraničená obcemi Broumy, Kublov, Březová, Bzová, Drozdov, Záluží, Osek, Hvozdec, Chaloupky, Malá Víska, Zaječov, Olešná a severovýchodní částí okresu Plzeň-město, tvořená obcemi Chrást, Dýšina a Kyšice. Současnou senátorkou je od roku 2012 sociální demokratka Milada Emmerová.

Senátní obvod č. 11 - Domažlice je podle zákona č. 247/1995 Sb. tvořen celým okresem Domažlice a částí okresu Klatovy ohraničenou na severu obcemi Chudenice, Dolany, Klatovy, Předslav, Bolešiny, Myslovice, Obytce, Mochtín, Číhaň, Kolinec, Hrádek, Budětice, Rabí a Hejná. Současným senátorem je od roku 2012 sociální demokrat Jan Látka.

Senátní obvod č. 14 - České Budějovice je podle zákona č. 247/1995 Sb. tvořen východní částí okresu České Budějovice ohraničenou na západě obcemi Bečice, Čenkov u Bechyně, Dobšice, Žimutice, Dolní Bukovsko, Drahotěšice, Vlkov, Hosín, Hrdějovice, České Budějovice, Srubec, Ledenice, Borovany, Petříkov a západní částí okresu Jindřichův Hradec ohraničenou na východě obcemi Cep, Majdalena, Třeboň, Lužnice a Klec. Prvním senátorem byl od vzniku senátu občanský demokrat Jiří Pospíšil, který svůj mandát obhájil i v letech 2000 a 2006. Současným senátorem je Jiří Šesták z hnutí Občané pro Budějovice, který kandidoval za Starosty a nezávislé.

Senátní obvod č. 17 - Praha 12 podle zákona č. 247/1995 Sb. zahrnuje území městských částí Praha 12, Praha 16, Praha-Lipence, Praha-Lochkov, Praha-Velká Chuchle, Praha-Zbraslav, Praha-Kunratice, Praha-Šeberov, Praha-Újezd, Praha-Libuš, Praha-Petrovice a část území městské části Praha 4 tvořenou katastrálními územími Hodkovičky a Lhotka. Současným senátorem je od roku 2006 občanský demokrat Tomáš Grulich.

Senátní obvod č. 20 - Praha 4 podle zákona č. 247/1995 Sb. zahrnuje území městské části Praha 4 s výjimkou katastrálních území Hodkovičky a Lhotka. Současnou senátorkou je od roku 2012 nestraník zvolený za ČSSD Eva Syková.

Senátní obvod č. 23 - Praha 8 podle zákona č. 247/1995 Sb. zahrnuje území městských částí Praha 8, Březiněves, Ďáblice, Dolní Chabry a Čakovice. Zákonem č. 195/2010 Sb. bylo k obvodu připojeno území městské části Letňany. Současnou senátorkou je od roku 2012 občanská demokratka Daniela Filipiová.

Senátní obvod č. 26 - Praha 2 podle zákona č. 247/1995 Sb. zahrnuje území městské části Praha 2 s výjimkou katastrálního území Nové Město. Dále zahrnuje území městské části Praha 3, část území městské části Praha 10 tvořené částí katastrálního území Vinohrady ležící na území městské části Praha 10, a část území městské části Praha 9 tvořenou katastrálními územími Hrdlořezy, Hloubětín a částí Malešic. Zákonem č. 195/2010 Sb. bylo z obvodu vyňato katastrální území Vyšehrad a připojeno k senátnímu obvodu č. 27 - Praha 1. Současným senátorem je od roku 2012 nestraník Libor Michálek, který byl nominován koalicí Pirátů (navrhující strana), Strany zelených a KDU-ČSL.

Senátní obvod č. 29 - Litoměřice je podle zákona č. 247/1995 Sb. tvořen celým okresem Litoměřice a severní částí okresu Kladno ohraničená obcemi Vraný, Vrbičany, Klobuky, Hořešovičky, Zichovec, Bílichov, Pozdeň, Plchov, Libovice, Tuřany, Studeněves, Slaný, Žižice, Hobšovice, Černuc, Chržín a Sazená. Současným senátorem je od roku 2012 sociální demokrat MUDr. Hassan Mezian.

Senátní obvod č. 32 - Teplice je podle zákona č. 247/1995 Sb. tvořen celým okresem Teplice. Současným senátorem je od roku 2000 primátor Teplic Jaroslav Kubera za ODS.

Senátní obvod č. 35 - Jablonec nad Nisou je podle zákona č. 247/1995 Sb. tvořen celým okresem Jablonec nad Nisou a částí okresu Semily ohraničenou na západě obcemi Záhoří, Chuchelna, Radostná pod Kozákovem a Rovensko pod Troskami. Současným senátorem je od roku 2012 Jaroslav Zeman.

Senátní obvod č. 38 - Mladá Boleslav je podle zákona č. 247/1995 Sb. tvořen celým okresem Mladá Boleslav a západní částí okresu Semily ohraničenou na východě obcemi Záhoří, Chuchelna, Tatobity, Veselá a Holenice. Současným senátorem je od roku 2006 sociální demokrat Jaromír Jermář.

Senátní obvod č. 41 - Benešov je podle zákona č. 247/1995 Sb. tvořen částí okresu Benešov ohraničenou na jihu obcemi Křečovice, Maršovice, Bystřice, Popovice, Postupice, Chotýšany, Struhařov, Třebešice, Litichovice, Divišov, Český Šternberk a obcí Divišov, tvořenou částí obce Zdebuzeves, a na východě obcemi Chocerady, Vodslivy, Choratice, Xaverov, Drahňovice, dále částí okresu Praha-západ, tvořenou obcemi Průhonice a Jesenice, a nakonec částí okresu Praha-východ, ohraničenou na severu obcemi Šestajovice, Jirny a Horoušany. Současným senátorem je od roku 2012 Luděk Jeništa za STAN.

Senátní obvod č. 44 - Chrudim je podle zákona č. 247/1995 Sb. tvořen částí okresu Chrudim ohraničenou na východě obcemi Čankovice, Hrochův Týnec, Přestavlky, Zájezdec, Řestoky, Zaječice, Horka, Vrbatův Kostelec, Leštinka, Prosetín, Raná, Pokřikov, Vojtěchov, Kladno, Dědová, Kameničky a jihovýchodní částí okresu Havlíčkův Brod ohraničenou obcemi Jeřišno, Víska, Maleč, Chotěboř, Čachotín, Horní Krupá, Knyk, Havlíčkův Brod, Hurtova Lhota, Okrouhlička, Kochánov, Úhořilka, Úsobí a Skorkov. Současným senátorem je od roku 2012 Jan Veleba.

Senátní obvod č. 47 - Náchod je podle zákona č. 247/1995 Sb. tvořen částí okresu Náchod ohraničenou na severu obcemi Heřmánkovice, Hejtmánkovice, Křinice, Police nad Metují, Žďár nad Metují, Česká Metuje a severní částí okresu Hradec Králové ohraničenou na jihu obcemi Hněvčeves, Benátky, Hořiněves, Sendražice, Lochenice, Skalice, Černilov, Divec, Blešno a Běleč nad Orlicí. Současným senátorem je od roku 2012 sociální demokrat Lubomír Franc.

Senátní obvod č. 50 - Svitavy je podle zákona č. 247/1995 Sb. tvořen částí okresu Svitavy ohraničenou na severozápadě obcemi Bohuňovice, Sedliště, Litomyšl, východní částí okresu Chrudim ohraničenou na západě obcemi Chroustovice, Rosice, Chrast, Skuteč, Předhradí, Krouna a západní částí okresu Ústí nad Orlicí tvořenou obcemi Stradouň, Vinary, Řepníky, Leština a Nové Hrady. Současným senátorem je od roku 2012 sociální demokrat Radko Martínek.

Senátní obvod č. 53 - Třebíč je podle zákona č. 247/1995 Sb. tvořen celým okresem Třebíč. Současným senátorem je od roku 2012 sociální demokrat František Bublan.

Senátní obvod č. 56 - Břeclav je podle zákona č. 247/1995 Sb. tvořen celým okresem Břeclav a jižní částí okresu Brno-venkov ohraničenou na severu obcemi Cvrčovice, Pohořelice, Přibice, Vranovice a na západě obcí Vlasatice. Současným senátorem je od roku 2006 sociální demokrat Jan Hajda.

Senátní obvod č. 59 - Brno-město je dle zákona č. 247/1995 Sb. tvořen částí okresu Brno-město - městskými částmi Brno-střed, Brno-Kohoutovice, Brno-Nový Lískovec, Brno-Starý Lískovec a Brno-Bosonohy. 2012 JUDr. Eliška Wagnerová, Ph.D. Strana zelených

Senátní obvod č. 62 - Prostějov je podle zákona č. 247/1995 Sb. tvořen celým okresem Prostějov a západní částí okresu Přerov ohraničenou na východě obcemi Brodek u Přerova, Rokytnice a Troubky. Současnou senátorkou je od roku 2006 sociální demokratka Božena Sekaninová.

Senátní obvod č. 65 - Šumperk je podle zákona č. 247/1995 Sb. tvořen částí okresu Šumperk ohraničenou na jihu obcemi Kamenná, Rohle, Lesnice, Postřelmov, Rovensko, Svébohov, Jedlí, Štíty a celým okresem Jeseník. Současným senátorem je od roku 2012 Zdeněk Brož, nezávislý, zvolený za Křesťanskou a demokratickou unii - Československou stranu lidovou.

Senátní obvod č. 68 - Opava je podle zákona č. 247/1995 Sb. tvořen částí okresu Opava ohraničenou na západě obcemi Opava, Slavkov, Štáblovice, Mikolajice, Melč, Moravice, Radkov a Vítkov, a na východě obcemi Píšť, Závada, Bohuslavice, Dolní Benešov a Háj ve Slezsku. Současným senátorem je od roku 2012 sociální demokrat Vladimír Plaček.

Senátní obvod č. 71 - Ostrava-město je podle zákona č. 247/1995 Sb. tvořen částí okresu Ostrava-město tvořenou městskými obvody Ostrava-Jih, Proskovice a Polanka nad Odrou. Současným senátorem je od roku 2012 za hnutí Ostravak Leopold Sulovský.

Senátní obvod č. 74 - Karviná je podle zákona č. 247/1995 Sb. tvořen částí okresu Karviná zahrnující obcemi Bohumín, Rychvald, Petřvald, Havířov, Horní Suchá, Stonava a Albrechtice. Současným senátorem je od roku 2006 sociálnědemokratický starosta Bohumína Petr Vícha.

Senátní obvod č. 77 - Vsetín je podle zákona č. 247/1995 Sb. tvořen částí okresu Vsetín ohraničenou na jihu obcemi Kateřinice, Ratiboř, Lhota u Vsetína, Ústí, Hovězí, Zděchov a Francova Lhota. Současným senátorem je od roku 2006 křesťanský demokrat Jiří Čunek.

Senátní obvod č. 80 - Zlín je podle zákona č. 247/1995 Sb. tvořen jižní částí okresu Zlín ohraničenou na severu obcemi Tlumačov, Otrokovice, Tečovice, Oldřichovice, Karlovice, Lhota, Bohuslavice u Zlína, Březnice, Březůvky, Provodov, Horní Lhota, Slopné, Loučka, Haluzice, Vlachovice, Brumov-Bylnice a severní částí okresu Uherské Hradiště ohraničenou na jihu obcemi Lopeník, Bánov, Uherský Brod, Drslavice, Hradčovice, Nedachlebice, Bílovice, Topolná, Babice, Sušice, Traplice a Jankovice. Současným senátorem je Patrik Kunčar z KD